ENZO to klasyczna kolumna 2,5-drożna w bardzo solidnym i eleganckim wykonaniu.  Kolumna ta zapewnia duży i dynamiczny dźwięk. Bas jest szybki, zwarty i dobrze zróżnicowany oraz odpowiednio dociążony. Brzmienie kolumn jest więc głębokie z mocnym basem, a delikatniejszy zakres średnio wysokotonowy utrzymuje dobrą spójność i przejrzystość. Niebanalną rolę w brzmieniu odgrywają zastosowane 18 centymetrowe głośniki norweskiej firmy SEAS. Jeden głośnik działa jako niskotonowy, a drugi jako nisko-średniotonowy. To główna siła napędowa tej konstrukcji. Subtelnym uzupełnieniem jest 26 milimetrowa kopułka także firmy SEAS. Ta dźwięczna, pełna powietrza detaliczna góra bardzo dobrze komponuje się z resztą pasma. ENZO nadaje się do systemów stereo, ale również można je zastosować w systemie kina domowego.

Kolumny wykończone są naturalnym lub modyfikowanym fornirem: boire, sippo, jatoba, dąb szary, orzech amerykański oraz inne kolory na specjalne zamówienie za dopłatą (pełna kolorystyka u dystrybutorów). Zachęcamy do obejrzenia zakładki FORNIRY. Możliwość zamówienia (za dopłatą) kolców jak również podstawek pod kolumny.

Dane techniczne:

 • typ 2,5-drożna, bass-reflex
 • impedancja - 4 Ohm
 • moc - 160 W
 • efektywność -  90db/2,8 V
 • pasmo przenoszenia – 43-24000Hz
 • wymiary – 21x35x110 cm (szer. x  gł. x wys.)
 • terminale głośnikowe przystosowane są do podłączeń widełkowych, bananowych, jak również samych kabli

 test kolumny ENZO znajdziecie tutaj: stereoikolorowo.blogspot.com

 

 

Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian technicznych bez wcześniejszego informowania.

 

 wersja standard 

wersja premium (srebne terminale głośnikowe CHK, wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe, kolce Superspike) 

Jest to zmodyfikowana wersja podstawowego modelu Enzo (wersji standard). Wymiary zewnętrzne kolumny pozostały te same (21x35x110 wys. bez podestu i kolców). Zmiany uległy kolce na Soundcare Superspikes. W część tylnej kolumny nastąpiła wymiana rury bas-refleks która wykonana jest w całości z aluminium. Krawędź wylotu jest inaczej wyprofilowana niż standardowa rura bas-refleks wykonana z PVC. Efektem jest polepszenie jakości basu, zniwelowanie do minimum negatywnych świstów i wibracji powietrza. Również terminale głośnikowe zostały wymienione na wysokiej jakości terminale angielskiej firmy CHK. Część stykowa do której mocujemy banany lub widełki wykonana jest ze srebra. Są bardzo wygodne w mocowaniu niema efektu obracania widełek. Wewnątrz kolumny też zaszły zmiany, konstrukcja została jeszcze bardziej usztywniona przez zastosowanie grubszych wieńców i w ten sposób rezonans samej obudowy uległ ograniczeniu.

ENZO premium I - wersja limitowana

W wersja ENZO Premium I zmienione zostały kondensatory na ClarityCap DTAC jak również okablowanie na miedź OFC 6N. Przetworniki pozostały bez zmian, głośnik nisko-średniotonowy o średnicy 18 centymetrów z impregnowaną membraną celulozową i 26 milimetrową kopułką z komorą rezonansową, wszystkie pochodzą z firmy SEAS. Efekt jaki został uzyskany to jeszcze bardziej czytelne i szczegółowe brzmienie, scena nabrała wyraźniejszą głębię.

 (wersja limitowana wykonywana jest na zamówienie)

 •   impedancja - 4 Ohm
 •   moc - 160 W
 •   efektywność -  90db/2,8 V
 •   pasmo przenoszenia – 43-24000Hz
 •   wymiary – 21x35x110 cm (szer. x  gł. x wys.)
 •   minimalna moc wzmacniacza 25 W

 test kolumny ENZO znajdziecie tutaj: wstereo.pl

 

Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzania zmian technicznych bez wcześniejszego informowania.NASZE KOLUMNY:

Naturalny fornir