ARTIS to kolumna dwudrożna ze standem.

Przygotowaliśmy kolumny podstawkowe w układzie bas-refleks ze zintegrowanym standem. Kolumny  o wysokiej skuteczności i łagodnym przebiegu impedancji. Idealny  do wzmacniaczy lampowych oraz tranzystorów niedużej mocy. Między innymi coś dla fanów lamp 2a3, 300B i nie tylko

Charakter tych kolumn odsyła nas do czasu kiedy królowały głośniki tubowe. Kolumny ARTIS pokazują, że dążenie do jak najbardziej idealnej konstrukcji nie zostało zatracone, dominuje tutaj: dynamika, świeżość i swoboda grania, otwarcie. W imię tych zalet nie został poświęcony niski bas.

Ale naszym głównym celem było „uwolnienie” dźwięku, co udało się w 100%.

Naturą WIGG ART ARTIS to między innymi nagrania naturalnych instrumentów – jazzu, klasyki, także bluesa. To z nimi kolumny na pewno dostarczą dużo radości i zabawy. Z drugiej strony bardzo dobre proporcje między fazą ataku, dobrym podtrzymaniem, ale i świetnymi wybrzmieniem dadzą wiele frajdy podczas słuchania elektroniki jak i rocka.

Obudowa jest wentylowana w dół, pomiędzy przegrodami standu. Konstrukcja wykonana jest w 100 procentach z drewna (sklejka) pokrytej okleiną naturalną. Obudowa występuje w dwóch wersjach wykończenia płaszczyzny – wersja standard i wersja retro (orzech).

Głośniki

Głośnik niskotonowy to 22 centymetrowy Seas z impregnowaną celulozową membraną. Głośnik wysokotonowy to 32 mm jedwabna kopułka połączona z falowodem. Głośnik został w całości zaprojektowany i zbudowany przez naszą firmę.

Okablowanie wewnątrz kolumny wykonane jest ze srebra.

Parametry

- kolumna dwudrożna w układzie bas-refleks, podstawkowa ze zintegrowanym standem

- skuteczność 92 db/2,8 V

- moc min. wzmacniacza 4W

- pasmo przenoszenia 35 Hz – 22000 Hz

- strojenie/podział 1800 Hz

- impedancja nominalna 8 ohm

- impedancja minimalna 6 ohm

- wym. /SxGxW/ 29,5 x 32 x 95 cm

- waga 32 kg

- wykończenie orzech amerykański, amazouqe

 NASZE KOLUMNY:

Naturalny fornir